بهترین سایت های آموزش برنامه نویسی (5 مورد)


بهترین سایت های آموزش برنامه نویسی (5 مورد)

برنامه نویسی از مهارت هایی است که دانش آن در بسیاری از حرفه ها کاربرد دارد. امروزه گروه های بسیاری در تلاشند که به صورت آنلاین مسیر ساده‌ای را در اختیار علاقه‌مندان قراردهند که در اینجا به بررسی 5 نمونه از بهترین سایت های رایگان برای آموزش کد نویسی میپردازیم.


 

1-کدکادمی | CODECADEMY


Codecademy جای مناسبی برای برنامه نویسان مشتاق، برای شروع یادگیری است. پروژه های تعاملی و آزمونها به شما امکان می‌دهد تا تجربه‌ای که لازم دارید را درک کنید. دوره های آموزشی شامل، JavaScript ،PHP ،RUBY،PYTHON ،JQUERY،HTML+CSS می شود.

نحوه کار به این صورت است که بعد از ثبت نام و انتخاب دوره مورد نظر در سمت چپ صفحه توضیحانی در مورد مبحث داده میشود واز شما میخواهد طبق دستور العمل کد خود را بنویسید، در صورت پیش آمد سوال یا درخواست کمک از لینکهای کمکی پایین صفحه میتوانید استفاده کنید.

امکانات دیگر همچون وبلاگ ها یا انجمن های گفتگو نیز میتواند به فرآیند یادگیری کمک کند  و همچنین درصد پیشرفت قابل مشاهده است


آدرس سایت: www.codecademy.com

2- خان آکادمی | KHAN ACADEMY

یکی از منابع اصلی آنلاین رایگان برنامه نویسی، خان آکادمی است که مسیر طولانی اما آسانی در اختیار میگذارد. کلاس های ابتدایی برای پیگیری با آموزش های ویدیویی گام به گام،  محل خوبی برای شروع کار با برنامه نویسی است.

ابتدا می توانید به درس مبانی برنامه نویسی بپردازید تا مفاهیم اساسی را تماشا کنید و یاد بگیرید، سپس کد مورد نظر را بعد از آموزش تصویری برای خود بررسی کنید. با khan academy، شما می توانید تغییرات کد خود را به صورت سفارشی ذخیره کنید. در یک دوره صدها آموزش تنها  برای یک مبحث درسی وجود دارد، بنابراین میتوانید میزان اثربخشی درس را تصور کنید.

آدرس سایت:www.khanacademy.org

3- یودمی | udemy

Udemy در سال 2010 تاسیس شده است، یک پلت فرم یادگیری آنلاین است که می تواند به عنوان راهی برای بهبود و یادگیری مهارت های شغلی مورد استفاده قرار گیرد. در حالی که دوره هایی برای پرداخت هزینه وجود دارد، تعداد زیادی دوره های برنامه نویسی رایگان وجود دارد که از طریق درس های ویدیویی مانند برنامه نویسی برای کارآفرینان - HTML و CSS یا  دروس مقدمه ای برای برنامه نویسی پایتون، تدریس می شود.
نحوه یادگیری:
بعد از ثبت نام و انتخاب دوره، هر درس به صورت آنلاین آماده پخش است.
از مزیتهای این آموزش این است که علاوه بر اینکه میتوانید دوره هارا دانلود کنید مدت زمان دوره ها وبخش بندی نیز قابل بررسی است

آدرس سایت: www.udemy.com

4-کورسرا | coursera

این کتابخانه‌ی آنلاین، انواع کلاس های شگفت انگیزی را که توسط استادان واقعی تدریس می شود (از طریق ویدیو های ضبط شده به جای تعامل زنده) فراهم می کند. امتحانات و پروژه ها به شما اجازه می دهد آنچه را که یاد می گیرید اعمال کنید. بررسی مواد غیر درجه بندی شده و تماشای سخنرانی رایگان است،