چرا react js را یاد بگیریم؟

چرا react js را یاد بگیریم؟

علی متقیان علی متقیان نوع: اطلاع 1396/6/21

اول از همه اینکه یادگیری React به نسبت ساده‌تر از بقیه‌ فریموورک‌ها هست و کسانی که به javascript شناختی ندارند هم میتونن react یاد بگیرند

دوم، React همه‌ی تمرکزش رو گذاشته روی طراحی ظاهر و به قول خودش به V تو MVC پرداخته. پس از درگیر کردن شما با پیچیدگی‌های اضافی تو سمت کاربر خودداری کرده.

سوم، React رو میشه سمت سرور هم کامپایل کرد. اگه این کار رو انجام بدید، از نطر SEO سایتتون رو بهبود بخشیدین، چون موتورهای جست‌جو راحت میتونن مطالبتون رو بخونن.

چهارم، React بالا تا پائینش جاوااسکریپته! هرچی مینویسید جاوااسکریپته! به عبارت دیگه React برنامه‌نویس‌پسندتره تا طراح‌پسندتر!

پنجم، React از JSX استفاده میکنه، که سریع و چابکه. گرچه خیلی‌ها ممکنه با JSX حال نکنن. اما یواش یواش داره فراگیر میشه، چون سرعت خوبی داره و برخی از کم و کاستی‌های جاوااسکریپت سنتی رو از بین برده. React از Virtual DOM استفاده میکنه که باعث میشه سرعتش نسبت به کدهای جاوااسکریپت عادی بیشتر بشه.

ششم، آخرین نسخه‌ی React مطابق با ES2015 یا همون آخرین ورژن EcmaScript (جاوااسکریپت ) طراحی شده، درواقع شما موقع کار با React دارین با نسل آینده‌ی جاوااسکریپت، امروز کار میکنید! 

هفتم، React توسط Facebook حمایت میشه، پس خیالتون راحت باشه که تا مدت‌ها میتونه به مدد حمایت‌های فیسبوک سرپا و به‌روز بمونه.

هشتم، وجود React Native. درواقع یکی از مهمترین چیزهاییه که آدم رو به سمت React میکشونه. React Native به ما این امکان رو میده که با React برای Android و iOS اپ طراحی کنیم.

اولین دیدگاه میتونه برای شما باشه..
CMPin

برای درج دیدگاه وارد شوید