10 فناوری پیشرفته برای علاقه مندان به فناوری اطلاعات


10 فناوری پیشرفته برای علاقه مندان به فناوری اطلاعات

در این قسمت با برترین تکنولوژی هایی که مورد علاقه کاربران حوزه فناوری اطلاعات و حوزه کاری آنهاست آشنا میشویم. با رادوو همراه باشید.


1-JAVA/J2EE Frameworks(Struts, Spring, Hibernate)

 نوعی از تکنولوژی که به طور گسترده توسط اکثر شرکت ها در سراسر حوزه ها (بانکداری، مخابرات، علوم زیستی، خدمات مالی، حمل و نقل هوایی، آموزش، خرده فروشی و محصولات مصرفی) در سراسر جهان استفاده شده چیزی جز جاوا نیست.

در اینجا به مواردی که شما باید در هنگام انتخاب یک دوره جاوا به یادگیری آن بپردازید اشاره میکنیم

 1. J2SE (Core Part)
 2. J2EE (JSP & Servlets + EJB)
 3. STRUTS (Framework for Java)
 4. SPRING and/or HIBERNATE (برای برنامه های پیچیده تر و پیشرفته تر)

 چارچوب های دیگر و تکنولوژی های پشتیبانی کننده بسیاری برای متقاضیان جاوا وجود دارد، اما موارد فوق در بازار نرم افزار / فناوری اطلاعات، ضروری و پرطرفدار هستند.

لیست اولویت گزینه های دوره:

 • JAVA/J2EE & its Frameworks (Struts, Spring, Hibernate)
 • CISCO Technologies
 • SAS
 • DBA (Oracle, DB2, MySql, Sql Server)
 • System Administration (Red Hat, Solaris, UNIX, VMware)
 • Cloud Computing
 • Microsoft Technologies
 • Mobile SDKs (Android, iPhone, Windows Phone)
 • Animation & Graphics
 • SQT (Software Quality Testing)
 • Other language courses(PHP, Ruby/Perl/Python)

 2-CISCO Technologies

اگر شما از انواع سیم های شبکه ای متصل به کامپیوتر خود، شاخه ها و سوئیچ هایی که منطق برنامه نویسی آن کابل ها را نگه می دارند و در مورد چگونگی جریان داده ها (مسیرها) از طریق این سوئیچ ها کنجکاو هستید، فن آوری های CISCO می تواند انتخاب شما باشد .برای شروع دوره های CISCO در حالی که هدف قرار دادن یک شغل مناسب و معقول باشد، شما نیاز به حداقل یک مدرک متوسطه یا یک دیپلم / فارغ التحصیلی در علوم رایانه (یا حتی یک نمایه غیر کامپیوتری) خواهید داشت.

پنج سطح صدور گواهینامه از CISCO عبارتند از Entry، Associate، Professional، Expert و Architect که همراه با گواهی های هدفمند برای متخصص و تکنسین می باشد. این موارد در هفت موضوع مختلف در دسترس هستند: مسیریابی و سوئیچینگ، طراحی، امنیت شبکه، ارائه دهنده خدمات، شبکه ذخیره سازی، صدا و بی سیم.

به یاد داشته باشید، اگر شما فن آوری های CISCO  را به عنوان شغل خود برگزیده اید، گواهینامه های آنها "ضروری" است تا شما را به سمت حرفه ای هدایت کنید.

3-Statistical Analysis System) SAS)

Data Analytics در حال حاضر یک زمینه به سرعت در حال رشد است و بنابراین این دامنه کسب و کار هوشمند به عنوان گزینه سودآور ترین در میان نسل فعلی فارغ التحصیلان فناوری اطلاعات تبدیل شده است.

سیستم تجزیه و تحلیل آماری، یک سیستم یکپارچه از محصولات نرم افزاری است که توسط موسسه SAS ارائه شده است  که برای ورود داده ها، بازیابی، مدیریت، استخراج، نوشتن گزارش و گرافیک کاربرد دارد.

برخی از مزایای صریح عبارتند از:

 • به طور گسترده ای برای برنامه ریزی کسب و کار، پیش بینی و پشتیبانی تصمیم برای نتایج دقیق آن استفاده می شود.
 • به طور گسترده ای برای تحقیقات عملیاتی و مدیریت پروژه مورد استفاده قرار می گیرد
 • بهترین ابزار برای بهبود کیفیت و توسعه برنامه ها
 • فراهم کننده انبار داده (عصاره، تبدیل و بار)
 • مزایای دیگر از استقلال پلت فرم و توانایی محاسبات از راه دور
 • راهکارهای کسب و کار SAS در زمینه هایی مانند مدیریت منابع انسانی، مدیریت مالی، هوش تجاری، مدیریت ارتباط با مشتری و موارد دیگر کمک می کند
 • مورد استفاده در تجزیه و تحلیل نتایج و تولید گزارش در آزمایشات بالینی در صنعت داروسازی

4-DBA (Oracle, DB2, MySql, Sql Server)

در یک صنعت نرم افزاری / فناوری اطلاعات بسیار غیر قابل پیش بینی و پویا، یک دوره که می توانید برای یک حرفه ای پایدار به آن تکیه کنید، مدیریت پایگاه داده (DBA) است.

DBA همه چیز در مورد ایجاد، مدیریت و نگهداری فایل های داده بزرگ است. و از بین پایگاه داده های موجود در بازار، اوراکل می تواند بهترین انتخاب شما باشد و کمک میکند مواردی مانند MySql و DB2 را  به راحتی در یک دوره بسیار کوتاه تر یاد گرفت.

برای رفتن به سطح پیشرفته تر، دوره هایی مانند انبار داده را می توان بیشتر دنبال کرد. باز هم با بسیاری از دوره های نرم افزاری / فناوری اطلاعات، هیچ الزامات دقیقی برای واجد شرایط بودن برای یادگیری DBA وجود ندارد، اما دیپلم / فارغ التحصیلی معمول در رایانه ها از نظر شغلی ترجیح داده می شود. برای ارتقاء مشخصات خود، باید گواهینامه ها (پس از اتمام دوره / خودآموزی) مانند Oracle یا IBM را دنبال کنید.

5- Red Hat, Solaris, UNIX, VMware) System Administration)

برای کسانی که علاقه مند به نصب و فعالیت های مدیریت کامپیوتر مانند مدیریت کاربر، امنیت سیستم، مدیریت دیسک، نصب بسته هستند مدیریت سیستم می تواند گزینه مناسبی باشد .

6-Cloud Computing

بطور سنتی، مردم و شرکت ها نرم افزار را خریداری کرده و آن را برای استفاده از کامپیوتر خود نصب می کنند. با ظهور اینترنت، تمام انواع برنامه ها در "ابر" در دسترس قرار گرفتند - این یک کلمه است که برای توصیف شبکه ای که از طریق اینترنت تشکیل شده است استفاده می شود.

مشتریان ابر محاسباتی، سرورها و سایر زیرساخت های فیزیکی را که این برنامه ها را ذخیره می کنند ندارند. در عوض، آنها برنامه ها را - یا استفاده از برنامه ها - از یک ارائه دهنده خدمات / تامین کننده اجاره می دهند. این به صرفه جویی در منابع کمک می کند، زیرا مشتری فقط برای منابعی که از آن استفاده می کند، وجه پرداخت می کند.

نوآوری های مهم در مجازی سازی و محاسبات توزیع شده، همچنین بهبود دسترسی به اینترنت با سرعت بالا و یک اقتصاد ضعیف، علاقه شرکتی به رایانه ابر را افزایش داده است.

7-Microsoft Technologies

مایکروسافت پیشنهادات تکنولوژیکی را برای متقاضیان فناوری متنوع از توسعه وب / دسکتاپ مبتنی بر دات نت به اداره دسک تاپ / داده / سرور و حتی سیستم عامل های ابر ارائه می دهد.

.NET اغلب به عنوان یک رقیب مستقیم به JAVA فکر می شود، اما با گذشت زمان، هر دو به اندازه کافی بالغ شده اند تا فضای خود را در صنعت نرم افزار جهانی در سراسر جهان پیدا کنند.MCSE به شدت سازگار با کاربردهای مدیریت و شبکه است، که توسط مایکروسافت با تعدادی دیگر از گواهینامه های محدودتری مانند MCAD، MCSD، MCDST، MCDBA، MCAS و غیره جایگزین شده است.

برای برنامه های کاربردی و سازمانی، MCITP گزینه های متعددی برای انتخاب دارد.همه این دوره ها و گواهینامه ها توسط مایکروسافت تحت نام "Microsoft Certified Professional (MCP)" گروه بندی می شوند.

8- SDK های موبایل (Android، iPhone، Windows Phone)

SDK یا (Software Development Kit) یا (devKit) نوعی ابزار توسعه است که به برنامه نویس اجازه میدهد تا برای بسته ی نرم افزاری خاص ، چهار چوب نرم افزار ، پلتفرم سخت افزار ، سیستم کامپیوتر ، ویدئو گیم کنسول ، سیستم عامل ، یا پلتفرم های مشابه ،نرم افزار ایجاد کنید.
احتمالا SDK برخی از API های (Application Programming Interface) خود را که با زبان های برنامه نویس خاص (و سخت افزار )برای ارتباطات برقرار کردن دارد.
بطور معمول ابزارهای دیباگینگ و بقیه برنامه های کمکی در (IDE (integrated development environment در آن مشاهده میشود.SDK نیز همچنین در خود کدهای سمپل دارند و عموما Suppoting technical یا supporting Documentation میشوند.

آندرویدمیتواند انتخاب مناسبی باشد برای کسانی که می خواهند در این صنعت تلفن همراه پویا بازی بی خطر داشته باشند، هرچند آیفون و دیگران داستان های شگفت انگیزی دارند.

حتی یک دانش آموز ابتدایی می تواند یک برنامه تلفن همراه را توسعه دهد و شروع به درآمد کند. شما فقط باید برنامه نویسی زبان ها مانند Java، C / C ++ را داشته باشید و سپس می توانید  در این حرفه استاد شوید.

9- Animation & Graphics

تمام فیلم های انیمیشن (2D/3D) کارتون ها و گرافیک های با ظرافت قابل توجهی که روی یک LCD / LED / TFT دیده اید و یا یک صفحه نمایش بزرگ تئاتر غول پیکر هستند، محصول بخش انیمیشن و گرافیک هستند.

یک برنامه درسی معمول شامل ماژول هایی مانند Story Boarding، طراحی شخصیت، طراحی مفهوم، 3DS MAX، نقاشی بافت، استفاده از مایا 3D، ویرایش صداها و ویدیوها، استودیو Toon Boom، مدل سازی واکس، تصویر دیجیتال، جعبه نور انیمیشن، خودکار میز مایا، Corel Draw، Action Flash و فتوشاپ می باشد.

10-Software Quality Testing) SQT)

یک گزینه حرفه ای که اغلب ناشناخته (و یا اغلب غیرقابل قبول / نادیده گرفته شده)  تست نرم افزار است. در حالی که حقیقت هر پروژه متوسط ​​یا بزرگ، این است که بدون تیم های تست ناقص است.

یک برنامه تست نشده همیشه خطرناک ترین فرد است و مشکوک به شکست در طولانی مدت است.

تست فرایندی است که برای کمک به شناسایی صحیح، کامل بودن و کیفیت نرم افزارهای موجود در کامپیوتر مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به این نکته، تست هرگز نمیتواند صحت نرم افزارهای کامپیوتری را به طور کامل ثابت کند. تست در تأیید و تأیید اینکه آیا نرم افزار در حال کار است به عنوان کار در نظر گرفته شده کمک می کند. این شامل استفاده از روش های استاتیک و پویا برای تست برنامه می شود.

هر دوره تست باید موارد زیر را پوشش دهد:

تست استاتیک: تجزیه و تحلیل استاتیک، تست کنترل استاتیک، تکنیک های آزمون استاتیک، آزمون فشار استاتیک، تست پویا، تست بار، تست جعبه سیاه، تست جعبه سفید، ابزار تست واحد، تست واحد تست شدید

تست های مورد نیاز، تست رگرسیون (نرم افزار)، تست رگرسیون خودکار، ابزار تست رگرسیون، تست رگرسیون وب.


نظر شما در مورد این تکنولوژی ها چیست؟ 

آیا شما هم از یکی از این فناوری ها در زمینه کاری خودتان استفاده میکنید؟

 


10 فناوری پیشرفته برای علاقه مندان به فناوری اطلاعات
4.3/3
4.3
30
5
1

برای استفاده از تمامی امکانات وارد شوید

ارسال دیدگاه

دیدگاه ها